İstediğiniz logo tasarımı yapacak uzmanları bulun

logo hazırlama

Logo nedir? Söz medlulı olarak kök kontralığı dilimizde amblem olan, bir teamülin, faaliyetin, organizasyonun yapkaloriı, medlulını, karakterini sembolize fail şekillerdir. Bir logo dizaynı anlamsal olarak teamülletmenin yahut organizasyonun direk olarak yaptığı teamüli sembolize edebileceği kabil, markanın kendi medlulı ile bile sembolleştirilebilir, hatta temelı çkızılışmalarda kavramlar soyutlaştırılarak farklı içerik ve anlamlara iye olur.

Sorusu sorulduğunda söz medlulının haricinde, biryoğun logo ve amblem çeşidi vardır. Logo dizayn esnasında dizaynı yapacak olan erkek yahut kuruma neyin ve kesinlikle aktarıldığı oldukça önemlidir. özge taraftan logo dizayn çkızılışmasını yapacak erkek yahut kurumun sizi kesinlikle anladığı ve logo çkızılışmanızı kesinlikle bileğerlendirdiği sonucunda ortaya çıkacak olan çkızılışma sizin, teamülletmenizin ve bundan ahir çkızılışmalarınızın temelini atacak olan “logo dizayn çkızılışması” olacaktır.

Logo sadece şekil ve sembol bileğil, yazı karakterinin kendisi, yazı karakterinin bileğteamültirilmiş ve düzenlenmiş hali yahut bellik için yeni yazı karakteri oluşturulmasıyla da tasarlanabilir. Bu tip çkızılışmalara logo bileğil, logotype denilir. Logotype ansızın çok iş düzı ile faaliyette mevcut şirketler için daha çok yeğleme edilebilir. Yegâne bir sektörde canlılık gösteren teamülletmelerin çoğunlukla logoları bölümü temsil değer. Lakin ansızın şu denli bölüm ile uğraşılıyorsa tüm sektörleri logoda açıklamak imkansızdır.

Logo ne teamüle yarar?
İşletmeler için logo yahut logotype olmazsa olmazlardandır. Her kesinlikle markası sıfır bir pres olmazsa logo yahut logotype’sız bir markada düşünülemez. Bu makaleyi okuduğunuz çağ aklınızdan Koç, Vestel, İş Bankası markalarını geçirin. Aklınıza logoları ile birlikte gelmemiş olması imkansızdır. Beko markasını geçirin, tamam aklınıza Beko’nun güncellenen yeni logosu geldi. Külüstür halini düşünmeye çkızılışın. Markaların logoları olmadan düpedüz bellik olmaları az daha imkansızdır.

Bu sebeple teamülletmenize kurumsal bir tasavvur hazırlayarak yolunuza muhakkak adımlarla devam edebilmek yerine “logo dizayn” çkızılışması ile saksılayın.

Logo ideogram, sembol, amblem, ikon kabil bir grafik öğesiye bütünleşik olan logo yazkaloriı (logotype) deyiş değer. Ticari markaların, kurumların ve hatta bazen kişilerin bir görünümte tanılamanmasını sağlayıcı teamülaretlerdir. Tipik bir logo firmaların ayırt edilmesini, diğerlerinden ayrılmasını sağlayıcı nitelik, font, şekil ve görsellerdir.

Yalnız, hafif anlaşılır, çizgiırlanması hafif, mümkün başüstüneğunca azca skorda renkten oluşfinansıdır. Her çmüsavi baskı ve pazarlık tekniği ile problemsiz kullanılabilir olmalı, çok ıvır zıvır ölçülerde ayrıntılar kaybolmamalı, çok balaban ölçülerde dağınık görünmemelidir. Her türlü ölçübile ve yüzeyde okunabilir olmalıdır.

Özgün olmalıdır. Değişik firma ya da ürünlere ilişkin logolar ile karışıklığa neden vermemeli, hatta çağrıştırmamalıdır. Kopyalanan ya da esinlenen logolar o ürün ya da firmaya balaban mazarrat verir.

Logo düşüncemcıyı bileğil ürün ya da firmayı yansıtmalıdır. IBM logosunun düşüncemcısı Paul Rand’e için logoyu üreten düşüncemcıdır ancak oluşturan firmanın kendisidir. İlgili kuruluşun ya da ürünün özelliklerini yansıtmalıdır. Seçilen ya da tasarlanan font şirketin gönülğine iyi olmalıdır. Hassaten kurumun kendisini kesinlikle tanılamamladığı ve kurumu yansıtan kavramların neler olduğunu bilmek logonun dizayn aşamasında önemli unsurlardır.

Logo sadeliğinin tarafıesna ister rengi ister şekli itibariyle farklı koşullarda görüldüğü çağ bile rahatılda kalıcı olmalıdır.

Farklı bir ülkeye ilişkin ürün ya da firma için logo tasarlanacağı çağ o ülkenin renklere yüklediği anlamlar ve kültürleri hakkında olgun sahibi olunmalıdır. Özellikle bir simge kullanılacağı çağ simgenin taşıyacağı medlul bakımında bu olgun çok önemlidir.

logo hazırlama