Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Uluslararası İlişkiler Kısmınde, yüce lisans eğitimini Itibar Başmaklık Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Kısmınde tamamlamıştır. Doktora eğitimine El ve Kurum meydanında İstanbul Aydınlık Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, terbiye kolünde bellik kuruluşu, yönetimi, stratejik bellik planlaması ve Türkiye’de ilk kez önemli üniversite kurumlarının Master Franchise dokumalanma projesini gerçekleştirmiş ve sükseyla sürdürmektedir. 2006 yılından hasetmüze denli terbiye kolünde sülale olarak birçok markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En önemli ideali, bir Türk terbiye markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden saksılayarak cihan geneline yaymaktır.

Eğitim, spor, sanat, bilimsel alanlarda ulusal ve uluslararası etken çaldatmaışmalar yürüten KALKO, birçok ayak topu, sepet topu kulübünde riyaset ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl riyaset yaptığı dönemde tam 32 yıl sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde nokta aldığı Oylumluçekmece Basketbolspor ise Beko Basketbol Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların cenahı silsile Türkiye’nin en önemli özel okul ve kurs derneği olan TÖDER’de 6 senedir dümen kurulunda nokta almaktadır.

KALKO, terbiye meydanında yaptığı sükselı başlangıçimlerden dolayı birçok deri, vakıf, dergi ve STK tarafından “Senenin Eğitim Girizgâhimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu toplumsal yardımlaşma vakfında terbiye meydanında projeler yürütmektedir. Her yıl birçok öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhume babası Resul Kalko’nun adını nâkil bir anaokulu ve ilkokul ile alay malay öğretmenleriçin lojman yaptırıp Ulusal Eğitim Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko