Zurna Sohbet

Chat, Türkçesiyle “Dostça” fehvaına gelmektedir. İnternetin bilgiye ulaşım konusunda sergilediği performanstan sonrasında internetin yalnızca olgun aktarımı sinein değil, aynı zamanda sefahat sinein de kullanılabileceği de düşünüldü. Bunun sonucunda da internet üzerinden insanoğluın bir suni ad kullanarak (nickname) dostça edip eğlenebileceği hem internet siteleri hem de çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, internet üzerinde hiç tanımadığınız rastgele biriyle yapılabildiği kabilinden ayrıca tanıdığınız kişilerle de özel programlar veya web siteleri marifetiyle yapılabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri tanıdığınız veya tanımadığınız kişilerle internet üzerinden tanıdıkma ve dostça ika amacıyla kurulmuş internet siteleridir. Bu internet siteleri çoklukla programlama dilleri kullanılarak veya anık scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Bazı chat sitelerine giriş yetiştirmek sinein yalnızca nickname (suni ad) yazmak yerinde olurken birtakımlarındaysa sohbete temellamadan önce behemehâl üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar tüm internet kullanıcıları beyninde popüler olan Mynet ve ZurnaNet kabilinden siteler chat sitelerine temellıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları rağmenızdaki internet kullanıcılarıyla yetişek antrakt benizünü kullanarak yalnızca makaslamaklı, makaslamaklı ve hayaletlü, sesli ve hayaletlü kabilinden tercihe rabıtalı olarak dostça etmenize yardımcı olan yazılımlardır. Chat programlarının şimdiye denli kullanılmış en popüler olanı kısaca müddet önce Windows tarafından sonlandırılan MSN Messenger isminde enstantane mesajlaşma yazılımıdır. Bir başka popüler chat yetişek olan ve internetin söylence yazılımlarından kabul edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet